INTYMI HIGIENA SVARBI KIEKVIENAI!

DIENORAŠTIS, KURIS PADĖS GYVENTI GERIAU, KADANGI JŪS ESATE IŠSKIRTINĖ IR DERMOXEN TAI ŽINO!
2 rugsėjo, 2017
Kaip atsikratyti intymiosios zonos diskomforto, atsirandančio menopauzės metu?
24 vasario, 2018
Show all

INTYMI HIGIENA SVARBI KIEKVIENAI!

Intymi higiena – tema, apie kurią vis dar kalbamės nedrąsiai. Visgi esmines jos taisykles būtina žinoti kiekvienai. Kokie intymios higienos ypatumai būdingi skirtingais moters amžiaus etapais ir kaip pasirinkti tinkamas priemones, atskleidžia akušerė-ginekologė Olga Bogdanovienė.

Kuo svarbi intymi higiena moters gyvenime? Šiais laikais, kai nuolat skubama, intymi moters higiena ypač svarbi. Nors dažnai stinga laiko net poilsiui, visgi rasti laiko sau būtina. Intymia higiena derėtų pasirūpinti bent du kartus per dieną – ryte ir vakare. Tai padės jaustis komfortiškai ir išsaugoti sveikatą.

Papasakokite apie intymios higienos ypatumus skirtinguose moters amžiaus etapuose. Skirtinguose gyvenimo etapuose moters organizmo ekosistema būna skirtinga, todėl ir intymi higiena turėtų būti pritaikyta konkrečiai situacijai. Vaikystėje, kol dar nešiojamos sauskelnės, aktuali tarpvietės odos išsausėjimo problema. Vėliau bręstant organizme stinga hormonų, todėl gali išsausėti makšties gleivinė, ją reikia drėkinti. Tam reikėtų rinktis kuo natūralesnes, švelnesnes priemones. Vaisingo amžiaus moterys, ypač per ovuliaciją, prieš mėnesines ir po jų, susiduria su didesniu makšties išskyrų kiekiu. Kyla didesnė infekcijų grėsmė, taigi reikalingos nuo jų apsaugančios intymios higienos priemonės. Nėštumo metu ir po jo bei žindant dėl hormonų pokyčių dažnai vargina makšties išsausėjimas, padidėjęs jautrumas. Taigi jos gleivinę būtina drėkinti, kartu taikant infekcijų profilaktiką. Daugiausia rūpesčių kyla pomenopauzės laikotarpiu. Tuomet ypač sumažėja moteriškų lytinių hormonų lygis organizme, sausėja makšties gleivinė, ji tampa jautri, gali sutrūkinėti, gali būti jaučiamas niežulys, lytiniai santykiai būti skausmingi. Kiekviename amžiuje taikomos skirtingos priemonės.

Kaip intymiai higienai pasirinkti tinkamus produktus? Kokiomis savybėmis turėtų pasižymėti? Renkantis intymios higienos priemones svarbiausia atsižvelgti į jų sudėtį. Ji turi būti kuo natūralesnė, be parabenų, kvapiųjų medžiagų, dažiklių, cheminių konservantų, sunkiųjų metalų ir kitų sintetinių medžiagų. Itin naudingos intymios higienos priemonės, papildytos prebiotikais, padedančios palaikyti normalų fiziologinį makšties pH. Rekomenduojama rinktis tik tuos produktus, kurie yra oficialiai patikrinti, kad yra saugūs vartoti. Visomis minėtomis savybėmis pasižymi „Dermoxen“ produkcija. Labai gerai, kad šios produkcijos liniją sudaro skirtingi produktai, skirti skirtingo amžiaus moterims. Kiekvienas jų pasižymi savybėmis, veikliosiomis medžiagomis, reikalingausiomis tam tikru gyvenimo periodu. Iš „Dermoxen“ produkcijos ypač norėčiau išskirti dvi priemones: „Lenitiva“ raminamąjį kremą ir „Protettivo“ gelį. Pirmasis skirtas naudoti esant intymios srities problemoms. Jis ypač tinka pomenopauzės periodu, kai dėl hormonų pokyčių atsiranda makšties sausėjimas, niežėjimas, peršėjimas. Iš darbo patirties galiu pasakyti, kad moterys išbando labai daug preparatų ir dauguma jų nusivilia. „Lenitiva“ kremas sulaukia itin daug teigiamų moterų atsiliepimų, todėl jį drąsiai rekomenduoju pacientėms. Jis veikia itin švelniai, nesukelia alerginių reakcijų, jo sudėtyje nėra hormonų, todėl nekenkia. Tai gali būti puiki pirmos pagalbos priemonė. „Protettivo“ gelis yra daugiau profilaktinė priemonė. Jo sudėtyje yra hialurono rūgšties, glicerolio, todėl ypač tinka perimenopauzės periodu, kai moteris pradeda varginti makšties sausumas ir lytiniai santykiai tampa skausmingi. Šis gelis rekomenduojamas ir nešiojančioms kasdienius įklotus, naudojančioms tamponus, nes jie taip pat sausina ir dirgina makšties gleivinę. „Protettivo“ pravers ir toms, kurios jaučia diskomfortą nuo prezervatyvų.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.